+421903719962

Zdravie v každom veku

Život človeka začína počatím v tele matky.
Vznikajú prvé bunky, ako základné stavebné prvky organizmu. Zdravie buniek je rozhodujúce od počatia až po skon človeka.

Ak hovoríme o ZDRAVÍ V KAŽDOM VEKU, v podstate hovoríme o ZDRAVÝCH BUNKÁCH V KAŽDOM VEKU.
Zo zdravých buniek sú zdravé tkanivá, z nich zdravé orgány a celkovo aj zdravý organizmus, ktorý pozostáva z 37,2 biliónov = 37.200 miliárd buniek.

V každej bunke prebieha každú sekundu až 1 milión biochemických procesov.

Biochemické procesy v bunkách rozhodujú o našom každodennom zdraví, vitalite, kondícii, ale aj o bytí, či nebytí.
Preto vôbec nie je jedno, akú výživu našim bunkám dodávame, ako sa stravujeme, čo pijeme, v akom prostredí žijeme.

Dopraviť výživu do našich buniek nám pomáhajú niektoré systémy nášho organizmu, hlavne tráviaci, obehový, nervový, svalový, nápomocné sú aj lymfatický, hormonálny, dýchací a vylučovací.
Určite ste už počuli vetu – „SI TO, ČO JEŠ“ ( ? )

Nie je to celkom presné vyjadrenie.
Totiž do buniek sa nám dostáva to, čo vstrebeme, nie všetko to, čo zjeme.
Takže správne by tá veta mala znieť: „SI TO, ČO VSTREBEŠ:“
V tomto hrá rozhodujúcu úlohu tráviaci systém a v rámci neho hlavne črevná sústava, čisté a zdravé črevo zbavené škodlivých baktérií, plesní, vírusov a rôznych nánosov a usadenín.
Cez stenu čreva sa vstrebávajú výživné látky do krvného obehu a odtiaľ do buniek. Črevo okrem dodávania výživných látok výrazne ovplyvňuje aj našu imunitu – (až 70 % buniek zodpovedných za stav nášho imunitného systému sa nachádza v črevách) a tiež ovplyvňuje aj mozgové funkcie.
Jedným z veľkých problémov modernej doby a zároveň aj zdrojom veľkého množstva zdravotných ťažkostí je nedostatok výživných látok v zelenine, ovocí a iných zdrojoch potravín. Podľa odborníkov klesol obsah vitamínov, minerálov, stopových prvkov, veľmi potrebných enzýmov ( tie spúšťajú všetky biochemické procesy), atď. v nich za posledných cca 50 rokov o 40 až 80 % !
Z toho vyplýva kvalitatívna podvýživa buniek a celého organizmu.
Naše bunky sú presýtené prebytočnými tukmi, cukrami, bielkovinami a žiaľ aj škodlivými látkami ale potrebných výživných látok majú nedostatok.

Už vidíte súvis medzi kvalitatívnou podvýživou buniek a narastajúcim počtom civilizačných ochorení ( alergie dýchacieho a tráviaceho systému, nádorové, srdcovo – cievne, kožné, pohybového aparátu atď.)?
Každá bunka má aj svoju vlastnú imunitu.

Riešením pri náprave a ochrane zdravia našich buniek a tým aj celého organizmu je:

doplniť chýbajúce výživné látky – kvalitnými prírodnými výživovými doplnkami
zbaviť bunky a celý organizmus škodlivín z vody, pôdy, chémie v potravinách
dať do poriadku imunitu buniek a celého organizmu.

Príroda na toto myslela už pred mnohými tisícročiami tým, že vytvorila mnoho prospešných zdrojov na výživu a zdravie človeka. Len my ľudia sme sa od nej odklonili, na mnoho prospešného a osvedčeného zabudli a teraz žneme dôsledky.

Jednou z rastlín, ktoré sú mimoriadne prospešné pre bunky živých organizmov, teda ľudí ( ale aj zvierat) je Aloe Vera ( v ďalšom AV).
obsahuje 270 výživných látok – tieto pokryjú potrebu buniek na 95%
– gél z listov AV obsahuje všetky potrebné esenciálne ( teda životne dôležité), ale aj neesenciálne aminokyseliny ako základné stavebné prvky buniek, ďalej vitamíny, minerály, stopové prvky, enzýmy, antrachinóny, čistiace saponíny, penetračné ( vstrebávanie uľahčujúce) látky, atď.

vstrebávanie výživných látok je cca 4 x rýchlejšie
– upravuje metabolizmus buniek a aj ich imunitu
zbavuje bunky škodlivín, rovnako tak aj klky čriev
– má imuno-modulačné účinky, teda slabý imunitný systém posilní, prehnane reagujúci ( autoimunitné ochorenia, alergie), pribrzďuje a tým sa choré a nebezpečné bunky rýchlejšie likvidujú a ostatné regenerujú
– má účinky proti: – zápalové; – nádorové; – bakteriálne; – vírusové; – plesňové Adaptogénnosť AV gélu znamená, že telo a bunky si zabudujú len chýbajúce potrebné látky, ostatné sa prirodzenou cestou vylúčia, prispôsobuje sa potrebám organizmu. Synergizmus – tak vďaka nemu je účinok výživných zložiek, ako aj prípadných iných výživných látok ( či už zo stravy alebo z prírodných výživových doplnkov) umocnený.
– výhodou je aj to, že vďaka týmto účinkom môže posilniť dobré účinky liečiv, látky spôsobujúce vedľajšie ťažkosti vylúči z organizmu.
– a v neposlednom rade navodzuje v organizme rovnováhu ( homeostázu).A ak je rovnováha v správne vyživených a fungujúcich bunkách, tak je aj v celom organizme. AV je skrátka univerzálny strážca nášho organizmu.

Vo VIDEU sa dozviete, ktoré výživové doplnky pomôžu zachovať zdravie buniek.